Бета-версія. Сайт працює в тестовому режимі.
Звернення засновника ініціативи
Патріотизм — це не слова,
патріотизм — це вчинки

Звернення засновника ініціативи

Ян Островький — засновник ініціативи Сучасні українціМої любі патріоти! Мої українці і українки!
Ось і прийшов час звернутись до вас від імені мого патріотичного стартапу, сподіваюсь, кожен з вас знайде в ньому щось цікаве і близьке для себе!

Перед тим, як розповісти вам про мій проект, хотілось би розпочати з себе і як я прийшов до цього. Так сталось, що патріотизм в мені був яскраво виражений ще змалечку. Я виріс на півдні, де моя любов і трепет до вишиванки ще в дитсадку не була мейнстрімом і не завжди сприймалась оточенням. Пам’ятаю урок української літератури, кои ми вивчали вірш Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?» і вчителька, знаючи про мій щирий патріотизм, запропонувала мені зачитати цей вірш, книжка мені була не потрібна, я декламував його з душею напам’ять, здивувавши навіть її словами, що молодому поколінню патріотів цей вірш за гімн і не знати його напам’ять я просто не можу. В університетські роки, будучи в США на практиці, я часто одягав футболку з написом «Ukraine» і довго пояснював зацікавленим, де знаходиться моя країна, наскільки вона прекрасна, самобутня і ніяк не частина Росії. Моїм думкам дивувались навіть затяті американці-патріоти. Я пов’язав своє життя з міжнародним бізнесом і переговорами з іноземцями, закордонними відрядженнями і прийомі гостей на рідній землі. Я часто ловив себе на думці, що найбільше в моїй роботі мені подобалось розповідати про Україну, про її красу і унікальність, за кордоном мені завжди було приємно наголошувати на тому, що я – українець, поводити себе як сучасний європеєць, без совка в голові і поведінці, що вільно спілкується іноземними мовами, викликаючи у європейців повагу і зміну стереотипів.

Звичайно, я не один такий, патріотів чимало, тих, хто такий від народження. Але мене завжди дивувало те, що в країні відсутнє патріотичне виховання на державному рівні, можливо, щось таке і було, але настільки недолуге чи недофінансоване, що його просто помітити було неможливо. Тоді в мене і з’явились перші думки створити проект, який буде популяризувати образ сучасного українця-патріота в душі, без шароварщини, українця, якому чужий совок, який любить свою Батьківщину, свою мову, культуру і історію. І не просто пишається, а всіляко підтверджує це своїми діями і вчинками.

Декілька років я виношував цю ідею проекту і майже щодня він обростав новими ідеями і минулого року я почав роботу над його втіленням. Хотілось будити в людях цей сучасний патріотизм, але почалась Революція Гідності, Євромайдан, і роботу над проектом ми з однодумцями призупинили, присвятивши себе Майдану. Ми постійно були в епіцентрі, пліч-о-пліч з іншими простими патріотами, допомагаючи, чим можемо. Коли все ще було без жертв, ми зробили партію харчових консервованих пайків з патріотичними закликами на етикетці, роздаючи їх на майданівських харчоблоках, ми намагались підтримати незламність духу патріотів, потрапивши з нашою консервацією випадково на Новий канал. З епіцентру подій на Грушевського у перший день зіткнень ми зняли відео звернення українця до світу, в якому через сльозогінний газ і вибухи розповідали, що відбувається в країні і яке потрапило на сайт найвпливовішого видання США «Time», несучи інформацію про боротьбу нашого народу у світ.

Майдан пробудив сучасний патріотизм і без мого проекту, тому і мета моя змінилась. Мій страшний сон – що все це поступово згасне. Тому наразі моя мета – підтримувати і не давати згаснути, розвивати, популяризувати і виховувати у підростаючих поколінь цю любов до своєї країни, любов не на словах, а в дії, в поведінці і вчинках.

Я сподіваюсь, що спільними зусиллями ми створимо ядро патріотів на нашому порталі, які будуть популяризувати образ сучасного українця-патріота, які будуть пропонувати і допомагати проводити патріотичні активності і діями давати імпульс співвітчизникам любити рідну країну і прививати цю любов своїм нащадкам. Також моїм бажанням є об’єднати українців світу, дати їм можливість інтегруватись з співвітчизниками онлайн, і не тільки онлайн. Мій проект патріотичного євротуру по українським діаспорам, маю надію, буде проведено не одноразово і не тільки в Європі.

Вважаю особливо важливим підтримання української книги і музики. Цьому теж в нашій країні приділяється обмаль уваги. Я з задоволенням буду просувати українське в маси і максимально промотувати нові персоналії в українській культурі, всіляко підтримуючи і допомагаючи їм. Бо сучасна Україна без цього неможлива.

Щоб по-справжньому пізнати свою країну, її варто об’їхати вздовж і впоперек, і ми спробуємо шукати, пропонувати і організовувати патріотичні маршрути нашою країною, особливо такі, про які мало хто знає, але від спогадів про такі подорожі ти у захваті від краси твоєї країни, і ці спогади варті того, щоб жити.

І останнє. На хвилі патріотизму з’являється багато виробників, брендів, майстерень, які пропонують товари з патріотичним відтінком. Але на моє переконання, проукраїнський патріотичний бренд – це не просто вироби з національною чи патріотичною символікою. На таке здатні і ті, хто під час Майдану не брезгував торгувати магнітиками, стрічками і прапорцями. Патріотичний бренд – це філософія, це щира любов, що трансформується у товари, патріотичний бренд – це соціальна відповідальність. Саме цю відповідальність ми хочемо бачити. Для цього ми створюємо онлайн-супермаркет для всіх, хто створює товари патріотичного спрямування. Від кожного постачальника ми просимо знижку і цю знижку ми будемо направляти на патріотичні активності , які ви, мої дорогі патріоти, будете нам пропонувати. Це і допомога сім’ям загиблих військових та героїв Небесної Сотні, це і тури діточок з дитбудинків і неблагополучних сімей до армійських частин з метою привити їм патріотизм через приклад з достойних, і патріотичні брошурки для цих діток. Це зробить патріотичні бренди по-справжньому такими, і сподіваюсь, їхня кількість буде рости і рости, як і кількість патріотів, що купують такі речі, підтримують активності, які самі пропонують, так і просто популяризують українське на вулицях свого міста.

Впевнений, патріотичних стартапів буде ще немало, і якщо вони будуть від щирого серця, я буду лише радіти появі кожного з них і готовий буду підтримати їх, бо моя мрія – щоб патріотичне піднесення ніколи не згасло і патріотичність була в кожному з нас. Я робитиму для цього все можливе і прошу всіх патріотів підтримати мій проект, бути активним, пропонувати свої креативні ідеї і приймати участь у їхньому втіленні у життя.

Можливо, на це все у вас немає часу чи бажання, але і то не біда. Просто не забувайте про любов до України в повсякденні. Просто донесіть сміття до урни, не топчіться і не паркуйтесь на газонах, не лінуйтесь вийти на толоку і прибрати свій двір, будьте привітними і доброзичливими до своїх співвітчизників на вулицях міста. Патріотизм, як і все наше життя, складається з дрібниць. А сучасну успішну Україну створює кожен з нас, по цеглині.

З повагою, Ян Островський
Засновник ініціативи

Долучайтесь до проекту, Сучасні українці – це кожен з нас!
Слава Україні!

Приєднуйтесь до ініціативи
«Modern Ukrainian»!